Ajankohtaista

  

Uutiset

Ajankohtaista Lepaa Golfissa

Lepaa golf ry:n toiminta perustuu täysin vapaaehtoistyöhön ja saadaksemme tapahtumia myös kaudelle 2021, tarvitsemme nyt kipeästi tekijöitä toimikuntiin ja hallitukseen.

Toimikunnat vastaavat mm. kilpailujen, pelimatkojen ja seuratapahtumien toteuttamisesta. Jäsenistö on ansiokkaasti osoittanut kykynsä mm. kilpailujen järjestämisessä kaveriporukoitten kesken - nyt olisi loistava tilaisuus kääntää nämä voimavarat seuratoiminnan hyväksi.  

Seuran hallitus hyväksyy vuosittain toimikuntien esittämät kokoonpanot, toimintasuunnitelmat ja -kertomukset, sekä ohjaa osan seuran varoista tukemaan näiden toimintaa seuran taloudellisen tilanteen niin salliessa. Nykyiset toimijat antavat apua ja opastusta uusille tekijöille, joten rohkeasti mukaan vaan. Voit Ilmoittaa halukkuutesi em. toimiin sähköpostitse lepaagolf@lepaagolf.fi

Terveisin Leg hallitus

Yhteistyökumppanit