Uutiset

  

  • Henkien taistoa, pitkiä lyöntejä ja upeita putteja pronssiottelussa.

    Lasse Jetsonen ja Anna-Marja Lampela pelasivat huikean reikäpelikamppailun tavoitteenaan saavuttaa kolmas sija ja pronssinen mitali seuran cup-mestaruuskisassa. Peli aaltoili tasaisena alusta alkaen. Lasse sivalteli pitkiä aloituslyöntejä, Ansku komppasi varmalla peruspelillä. Viheriöllä taisteltiin tasapäisesti jokaisesta lähestymisestä ja putista. Reikä 16 pelattu ja Ansku iski Lassen jouduttua vesiesteeseen, peli tasan. Kaksi väylää jäljellä ja Lasse avaa outtiin, mutta myös Ansku upottaa pallon kakkosella veteen. Anskun lähestyminen griinille hieman parempi, Lassen putti karkaa vasemmalle. Ansku ei jätä tilannetta käyttämättä, vaan pallo kuppiin ja viimeiselle reiälle 1-up tilanteessa. Väylä 18, Lasse on pakotettu pelaamaan riskillä tietäen, että Ansku avaa kahdeksaankymmeneen metriin. Kova veto ja osuma mailan alakulmaan, pallo jälleen outin puolelle peltoon. Ansku avaa raffiin satasen paikkeille, Lassen kolmonen jää hieman kauemmas, nelonen tuleekin taas hienosti griinille, hieman vajaana. Anskun kakkonen griinin tuntumaan ja kolmonen upeasti kupin viereen. Peli oli pelattu pronssi Anskulle ja Lasse neljänneksi. Hienoa ottelua saivat seurata oman pelinsä tasatulokseen pelanneet siipimiehet Jussi ja Pekka.

      Takaisin

  

LeG-uutiset

  • Henkien taistoa, pitkiä lyöntejä ja upeita putteja pronssiottelussa.

    Lasse Jetsonen ja Anna-Marja Lampela pelasivat huikean reikäpelikamppailun tavoitteenaan saavuttaa kolmas sija ja pronssinen mitali seuran cup-mestaruuskisassa. Peli aaltoili tasaisena alusta alkaen. Lasse sivalteli pitkiä aloituslyöntejä, Ansku komppasi varmalla peruspelillä. Viheriöllä taisteltiin tasapäisesti jokaisesta lähestymisestä ja putista. Reikä 16 pelattu ja Ansku iski Lassen jouduttua vesiesteeseen, peli tasan. Kaksi väylää jäljellä ja Lasse avaa outtiin, mutta myös Ansku upottaa pallon kakkosella veteen. Anskun lähestyminen griinille hieman parempi, Lassen putti karkaa vasemmalle. Ansku ei jätä tilannetta käyttämättä, vaan pallo kuppiin ja viimeiselle reiälle 1-up tilanteessa. Väylä 18, Lasse on pakotettu pelaamaan riskillä tietäen, että Ansku avaa kahdeksaankymmeneen metriin. Kova veto ja osuma mailan alakulmaan, pallo jälleen outin puolelle peltoon. Ansku avaa raffiin satasen paikkeille, Lassen kolmonen jää hieman kauemmas, nelonen tuleekin taas hienosti griinille, hieman vajaana. Anskun kakkonen griinin tuntumaan ja kolmonen upeasti kupin viereen. Peli oli pelattu pronssi Anskulle ja Lasse neljänneksi. Hienoa ottelua saivat seurata oman pelinsä tasatulokseen pelanneet siipimiehet Jussi ja Pekka.

      Takaisin

Kaikki uutiset