Uutiset

  

 • Pohjat hienoon kisaan lyötiin lauantain auringonpaisteessa. Kaksikymmentäkolme kisailijaa oli saapunut kamppailemaan seuran tärkeimpään mittelöön. Kentänhoito oli laittanut kaikki peliin ja huippukuntoisella kentällä oli nautinnollinen pelata. Lauantaina ratkottiin sarjamestaruudet pistepogeyssä ja tasoituksellisissa lyöntipeleissä. Sunnuntaina hieman vaihtelevammassa säässä jatkettiin kamppailua seuran mestastaruuksista.

  Lauantain kärkitulokset pistebogeyssä: Kari Erkkilä 39p, Seppo Kaivosoja 38p ja Timo Vasko 34p. Veljekset sijoittuivat samaan järjestykseen myös HCP lyöntipelissä, tulokset samaan järjestykseen 67, 70 ja 73 lyöntiä.

  Naisten pistebogey meni Anna-Marja Lampelalle 34p, toiseksi Päivi Askola 26p ja kolmanneksi Hanna-Kaisa Välimaa 24p. Siskot sijoittuivat samaan järjestykseen myös HCP lyöntipelissä, tulokset samaan järjestykseen 72, 80 ja 82 lyöntiä.

  Ansku vei naistensarjan mestaruuden tasoituksettomassa lyöntipelissä sunnuntaina, tulos 88+94=182.

  Miesten peli päättyi tuloksella 83+84 =167 Kari Erkkilälle. Kaivosoja kakkoseksi 81+87=168 ja Tuomas Sillanpää  komanneksi tuloksella 85+85=170 lyöntiä.

  Kapteeni kiittää kaikkia kisailijoita sujuvasta kilpailusta. Palkinnot voittajille sitten päättäjäisissä.

   

    Takaisin

  

LeG-uutiset

 • Pohjat hienoon kisaan lyötiin lauantain auringonpaisteessa. Kaksikymmentäkolme kisailijaa oli saapunut kamppailemaan seuran tärkeimpään mittelöön. Kentänhoito oli laittanut kaikki peliin ja huippukuntoisella kentällä oli nautinnollinen pelata. Lauantaina ratkottiin sarjamestaruudet pistepogeyssä ja tasoituksellisissa lyöntipeleissä. Sunnuntaina hieman vaihtelevammassa säässä jatkettiin kamppailua seuran mestastaruuksista.

  Lauantain kärkitulokset pistebogeyssä: Kari Erkkilä 39p, Seppo Kaivosoja 38p ja Timo Vasko 34p. Veljekset sijoittuivat samaan järjestykseen myös HCP lyöntipelissä, tulokset samaan järjestykseen 67, 70 ja 73 lyöntiä.

  Naisten pistebogey meni Anna-Marja Lampelalle 34p, toiseksi Päivi Askola 26p ja kolmanneksi Hanna-Kaisa Välimaa 24p. Siskot sijoittuivat samaan järjestykseen myös HCP lyöntipelissä, tulokset samaan järjestykseen 72, 80 ja 82 lyöntiä.

  Ansku vei naistensarjan mestaruuden tasoituksettomassa lyöntipelissä sunnuntaina, tulos 88+94=182.

  Miesten peli päättyi tuloksella 83+84 =167 Kari Erkkilälle. Kaivosoja kakkoseksi 81+87=168 ja Tuomas Sillanpää  komanneksi tuloksella 85+85=170 lyöntiä.

  Kapteeni kiittää kaikkia kisailijoita sujuvasta kilpailusta. Palkinnot voittajille sitten päättäjäisissä.

   

    Takaisin

Kaikki uutiset